Ürünler / Baumit
 

Yapı Kimyasalları

KARO YAPIŞTIRICI SEÇİMİ

Karo yapıştırıcısı tercih edilirken, karo ebadı, yüzey özellikleri, ortam şartları ve özellikle karonun cinsine dikkat edilmelidir. Özellikle su emiciliği düşük olan porselen ve benzeri ürünlerin mutlaka yüksek mukavemetli ve esnek sınıf ürünler ile birlikte kullanılması önerilmektedir.

Özel modifiyeli katkılar içeren Baumit C2 sınıfı yüksek mukavemetli ve esnek karo yapıştırıcıları, zor alt yüzeylerde, ağır ve düşük su emiciliğe sahip karolarda, yüzey gerilimi oluşturmaksızın güvenli ve uzun ömürlü bir tutunma sağlar.
 

DIŞ CEPHEDE DON TEHLİKESİ

Dış cephede uygulama yapılacağı zaman donma tehlikesine karşı ve su itici olup olmamasına göre yapıştırıcıya dikkat edilmesi gerekir.

Flex grubu (min.C2) yapıştırıcılar dona dayanımlı ve su itici özellikleri sayesinde dış cephede rahatlıkla kullanılabilir.
 

ZENGİN RENK SEÇENEĞİ

Baumit derz dolgu ürün grubunda 24 farklı renk seçeneği bulunuyor. Baumacol PremiumFuge ürünü dona ve suya dayanıklı, flex (esnek), yer ve duvarlarda kullanıma uygun, CG2 sınıfı yüksek mukavemetli derz dolgu harcıdır.

Mutfakta, banyoda, terasta veya alttan ısıtma sistemine sahip mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir.
 

SU YALITIMI ŞART

Islak hacimlerde fayans, seramik ve benzeri karo uygulamaları yapmadan önce su izolasyonunun sağlanması son derece önemli.

Bu nedenle iç mekanlardaki banyo, tuvalet veya duş gibi ıslak hacimlerin su yalıtımı için; dış mekanlarda süs ve yüzme havuzları, su depoları ve üzeri açık kalacak alanlardaki su yalıtımı için doğru ürünlerin seçilmesi gerekiyor.
 

Karo Yapıştırıcıları


Baumit FlexMarmor

(Baumit Seramik-Granit Esnek Yapıştırma Harcı) Beyaz çimento esaslı, yüksek performanslı, polimer modifiyeli dolgular içeren, su geçirimsizlik ve donmama özelliği geliştirilmiş, yatay ve düşey yüzeylerde özellikle açık renkli büyük boyutlu ve ağır doğal taş vb. karoların yapıştırılması için kullanılan, kayma özelliği azaltılmış, C2T sınıfı yapıştırma harcıdır. Tüm yapılarda, iç ve dış mekanlarda zemine ve duvara yapılan uygulamalarda kullanılır.

DAHA FAZLA BİLGİ:

1 palet = 60 torba = 1.500 kg
 

Baumit FlexTop

(Baumit Seramik-Granit Esnek Yapıştırma Harcı) Çimento esaslı, yüksek performanslı, polimer modifiyeli dolgular içeren, su geçirimsizlik ve donmama özelliği geliştirilmiş, yatay ve düşey yüzeylerde özellikle büyük boyutlu ve ağır fayans, seramik, granit, porselen, doğal taş vb. karoların yapıştırılması için kullanılan, çalışma süresi uzatılmış, kayma özelliği azaltılmış, esnek, C2TE S1 sınıfı yapıştırma harcıdır. Tüm yapılarda, iç ve dış mekanlarda zemine ve duvara yapılan uygulamalarda kullanılır.

DAHA FAZLA BİLGİ:

1 palet = 60 torba = 1.500 kg
 

Baumit FlexUni

(Baumit Seramik-Granit Esnek Yapıştırma Harcı) Çimento esaslı, yüksek performanslı, polimer modifiyeli dolgular içeren, su geçirimsizlik ve donmama özelliği geliştirilmiş, yatay ve düşey yüzeylerde fayans, seramik, granit, porselen, doğal taş vb. karoların yapıştırılması için kullanılan, kayma özelliği azaltılmış, esnek, C2T S1 sınıfı yapıştırma harcıdır. Tüm yapılarda, iç ve dış mekanlarda zemine ve duvara yapılan uygulamalarda kullanılır.

DAHA FAZLA BİLGİ:

1 palet = 60 torba = 1.500 kg
 

Baumit Bianco

(Baumit Seramik Yapıştırma Harcı) Beyaz çimento esaslı, polimer modifiyeli dolgular içeren, yatay ve düşey yüzeylerde fayans ve seramiklerin yapıştırılması için kullanılan, kayma özelliği azaltılmış, C1T sınıfı yapıştırma harcıdır. Tüm yapılarda, iç mekanlarda zemine ve duvara yapılan uygulamalarda kullanılır.

DAHA FAZLA BİLGİ:

1 palet = 60 torba = 1.500 kg
 


Baumit Pro

(Baumit Seramik Yapıştırma Harcı) Çimento esaslı, polimer modifiyeli dolgular içeren, yatay ve düşey yüzeylerde fayans ve seramiklerin yapıştırılması için kullanılan, kullanım süresi uzatılmış, kayma özelliği azaltılmış, C1TE sınıfı yapıştırma harcıdır. Tüm yapılarda, iç mekanlarda zemine ve duvara yapılan uygulamalarda kullanılır.

DAHA FAZLA BİLGİ:

1 palet = 60 torba = 1.500 kg
 

Baumit Basic

(Baumit Seramik Yapıştırma Harcı) Çimento esaslı, polimer modifiyeli dolgular içeren, yatay yüzeylerde fayans ve seramiklerin yapıştırılması için kullanılan, C1 sınıfı yapıştırma harcıdır. Tüm yapılarda, iç mekanlarda zemine yapılan uygulamalarda kullanılır.

DAHA FAZLA BİLGİ:

1 palet = 60 torba = 1.500 kg

Derz Dolgular


Baumit PremiumFuge

(Baumit Esnek Derz Dolgu Harcı) Çimento esaslı, yüksek performanslı, polimer modifiyeli dolgular içeren, donmama özelliği geliştirilmiş, azaltılmış su emme ve yüksek aşınma dayanımına sahip, özellikle gıda ürünlerinin depolama alanları için de uygun olan, 1-7 mm derz aralığı için kullanılan, CG2 WA sınıfı esnek derz dolgu harcıdır. Tüm yapılarda, iç ve dış mekanlarda zemine ve duvara yapılan uygulamalarda derz dolgu olarak kullanılır. Esnek seramik yapıştırıcısı kullanımı gerektiren durumlar dahil, her tipte (seramik, fayans, mermer, granit, cam mozaik, doğal taş, vb.) karo ile kullanılabilir. DAHA FAZLA BİLGİ:

1 palet = 200 kova = 400 kg
1 palet = 98 kova = 490 kg
1 palet = 60 torba = 1.200 kg
   

Su Yalıtım Ürünleri


Baumit Protect 2K Elastic

(Baumit Çift Bileşenli Su Yalıtım Malzemesi) Çimento ve sentetik reçine esaslı, çift bileşenli, tam elastik, su yalıtım malzemesidir. Tüm yapılarda, iç ve dış cephelerde, zeminde ve duvarda kullanılabilir. İç mekan ıslak hacimlerde, su altında kalan alanlarda (yüzme havuzu, içme suyu depolama tankı, vb.), balkonlarda, teraslarda, temel ve perde duvarlarında, yüksek elastikiyet gerektiren yaya ve yük trafiği ortamlarında, tuz seviyesinin yüksek olduğu korozif ortamlarda, dış cephelerde doğrudan seramik malzemenin altına, beton, sıva, şap gibi yüzeyler üzerine uygulanır. Yüksek elastikiyeti sayesinde çatlak köprüleme özelliği yüksektir.
 

Baumit Protect 2K

(Baumit Çift Bileşenli Su Yalıtım Malzemesi) Çimento ve sentetik reçine esaslı, çift bileşenli, yarı elastik, su yalıtım malzemesidir. Tüm yapılarda, iç ve dış cephelerde, zeminde ve duvarda kullanılabilir. İç mekan ıslak hacimlerde, su altında kalan alanlarda (süs havuzu, içme suyu depolama tankı, vb.), balkonlarda, teraslarda, temel ve perde duvarlarında, dış cephelerde doğrudan seramik malzemenin altına, beton, sıva, şap gibi yüzeyler üzerine uygulanır.
 

Baumit Proof

(Baumit Su Yalıtım Malzemesi) Akrilik dispersiyon esaslı, tek bileşenli, sürme esaslı, nefes alma kabiliyetine sahip, esnek su yalıtım malzemesidir. Tüm yapılarda, iç cephelerde, zeminde ve duvarda kullanılabilir. İç mekan ıslak hacimlerde doğrudan seramik malzemenin altına, beton, sıva, şap gibi yüzeyler üzerine uygulanır.

DAHA FAZLA BİLGİ:

1 palet = 85 kova = 595 kg
   

Tamir Harcı


Baumit Preciso

(Baumit Düzeltme ve Tamir Harcı) Çimento esaslı, yüksek nefes alma kabiliyetine ve su iticiliğe sahip, ince dokulu, elle uygulanabilen fabrika karışımı düzeltme ve tamir harcıdır. Tüm yapılarda, iç ve dış cephelerde kullanılabilir.

DAHA FAZLA BİLGİ:

1 palet = 60 torba = 1.500 kg
   

Aksesuar


Baumit Strap

(Baumit Elastik Bant) Hareketin yoğun yaşandığı, kırılma ve çatlama riskinin yüksek olduğu, farklı iki yapı elemanının birleşim noktaları olan taban ve duvar birleşim yerleri için, su yalıtım malzemeleri arasında kullanılan özel elastik banttır.

DAHA FAZLA BİLGİ:

1 koli = 392 rulo = 3.920 kg
   
 
 
 
 
 
 
 
 
   
Tüm hakları saklıdır © Minas Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.